Kupno psa

Kupno psaTemat ten był już podejmowany przez wiele osób. Bez wątpienia wszystko to co piszecie jest prawdą. Kupno psa trzeba sobie bardzo dobrze przemyśleć. Zwierzę nie jest bowiem tak jak samochód, który możemy wymienić czy zezłomować, gdy nie będzie się nam podobał czy zacznie się psuć. Kupno szczeniaka trzeba dobrze przemyśleć i znaleźć sprzedawcę, który będzie gwarantował nam, że wszystko będzie ok. Unikajmy więc anonimowych sprzedawców, których nie można sprawdzić. Nie zawsze również hodowle są w stanie zagwarantować odpowiednią jakość. Niestety w wielu przypadkach okazuje, że określenie psa rodowego jako najlepszego nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie będę się z tym zgadzał, nie zawsze bowiem najważniejsze są wystawy i wygrane. Często dużo istotniejsze będzie posiadanie ułożonego psa. Pięknie wyglądający na wystawie pies nie był by tak wspaniały, gdyby mógł sobie swobodnie biegać po podwórku. Większość czasu spędza jednak w wystawowych klatkach, dlatego zdecydowanie łatwiej zadbać o jego piękny wygląd. Powinniśmy kupując psa wiedzieć również jaki charakter będzie miał on za jakiś czas. Przede wszystkim musimy uwzględniać rasę psa i wiedzieć co będzie robił w przyszłości, jaką rolę będzie spełniał. Trzeba mieć wobec psa swoje plany, a pies musi chcieć te plany spełniać. Inaczej będzie się źle czuł w takim domu.

Psy podobnie jak ludzie rodzą się po to, by żyć i mieć swoje określone miejsce w stadzie. Jest to ważna sprawa, by znaleźć w rasie takie osobniki, które będą w stanie spełniać plany jakie z nimi wiążemy. Jeśli uda nam się znaleźć dobrego hodowcę możemy liczyć na to, że wie on doskonale, który szczeniak do czego będzie się nadawał. Szczenięta, które maja silne cechy nie będą domową maskotką. Dlatego, gdy ktoś chce kupić psa zawsze zadaje mu pytanie po co kupuje dana osoba psa. Zazwyczaj nie ma w tym momencie żadnej odpowiedzi, co już samo w sobie jest problemem. Chodzi o to, by określić sobie co pies ma robić, gdy już dorośnie. Najważniejsze to trafić na dobrego hodowcę, który sam będzie w stanie określić, który jego szczeniak jest w stanie spełnić zadania jakie będzie mu stawiał właściciel. Od tego będzie zależeć czy pies będzie dobrą inwestycją. Pierwszy dzień w nowym domu to dla szczeniaka taka sytuacja jak nasza obecność w kraju, w którym nigdy nie byliśmy bez nikogo więcej i bez znajomości języka. Przed kupnem psa warto się dowiedzieć jak o niego zadbać. Gdy będziemy już do tego przygotowani można wybierać się na zakup psa. Nie kupujmy psa z litości, ponieważ wtedy będziemy mieli problem z takim psem. Poza tym takie kupno również wspiera beznadziejne hodowle i te nadal istnieją.

Wybierajmy szczeniaczka, który dobrze wygląda, jest ruchliwy i chce się bawić. Oczywiście powinno się wybierać psa po szczepieniach, odrobaczonego i po 10 dniach kwarantanny u hodowcy.

Dodaj komentarz