logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Owczarek szetlandzki (sheltie)

Owczarek szetlandzki (sheltie)

Pies rasy Owczarek szetlandzki (sheltie)
Nazwa Rasy: Owczarek szetlandzki (sheltie)
Grupa FCI: I
Numer FCI: 88
Kraj Pochodzenia: Wielka Brytania
Wielkość: psy 37 cm, suki 33-37 cm
Waga: 6-7 kg
Umaszczenie: śniade, trójbarwne, czarne, niebieskie marmurkowe z białymi znaczeniami lub bez nich albo z podpalaniem
Rys Historyczny: Bardzo czujny pies trzymany w domu i na podwórzu w małych zagrodach chłopskich na Wyspach Szetlandzkich. Spełniał tam rolę gorliwego pomocnika w pilnowaniu małych stad owiec, kuców i bydła. Został wyhodowany w wyniku krzyżowań z spanielem miniaturowym, szpicem, papillonem i małym collie. Rasa została oficjalnie uznana w roku 1919.
Sposób Użytkowania: Sheltie to głównie pies do towarzystwa, jednak nadal sprawdza się jako stróż i pies zaganiający i sportowy.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Bardzo żywy, zwinny, mały pies pracujący. Wrażliwy i uczuciowy towarzysz, ogromnie przywiązany do swojego pana z którym stara się jak najlepiej współpracować. Wobec obcych czujny i nieufny, głośnym szczekaniem alarmuje o zagrożeniu. Nie jest agresywny i bardzo łatwo się socjalizuje, z powodzeniem można trzymać kilka psów razem.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Czuje się dobrze zarówno w mieście, jak i na wsi, u starszych ludzi zapewniających mu systematyczne spacery, a także w rodzinach z dziećmi prowadzących aktywny tryb życia. Zawsze chętnie chce brać we wszystkim udział. Owczarek szetlandzki to odporny i długowieczny pies, łatwy do prowadzenia i wykazujący gotowość do posłuszeństwa. Niestety jego długa i gęsta sierść wymaga systematycznej pielęgnacji. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 1401 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Czy psy mają sny?

Większość właścicieli psów zgodzi się z tym, że psy bez wątpienia śnią. Świadczy o tym merdanie ogonem podczas snu, warczenie, szczekanie itp. Nie można jednak odczytać tego co przeżywają, można jedynie zbadać fale mózgowe i inne parametry życiowe. To, o czym śnią i jak pozostaje ich słodką tajemnicą.

Zgodnie z badaniami naukowców psy maja fazę snu REM i podobnie jak ludzie mogą mieć bezdech senny, czy cierpieć na narkolepsję.

Kilka naukowych terminów i ich ogólne wyjaśnienie:
REM – tzw. sen paradoksalny, jest to faza snu, w której występują szybkie ruchy gałek ocznych. Na tym etapie snu występuje wysoka aktywność mózgu, oddech jest nieregularny, wzrasta częstość skurczów serca.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach