logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bernardyn

Bernardyn

Pies rasy Bernardyn
Nazwa Rasy: Bernardyn
Grupa FCI: II
Numer FCI: 61
Kraj Pochodzenia: Szwajcaria
Wielkość: psy 70-90 cm, suki 65-80 cm
Waga: 50-91 kg
Umaszczenie: białe w rude plamy lub płaszczowe
Rys Historyczny: Znane już w XVII wieku szwajcarskie psy wiejskie, które mieszkały w schroniskach przyklasztornych na Przełęczy św. Bernarda. Służyły one mnichom do odnajdywania drogi i poszukiwania ludzi zagubionych w górach. Najsławniejszy o imieniu Barry uratował 40 osób.
Sposób Użytkowania: Pies towarzyszący i stróżujący. Uznany pies ratownictwa górskiego.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Wierny i przyjacielski pies. Spokojny i rozważny, tylko w młodości o żywszym temperamencie, czujny. Ma poczucie własnego terenu, którego broni, a obcych psów na nim nie toleruje. W obcym otoczeniu zachowuje się neutralnie. Wobec znanych sobie ludzi przyjacielski. Cieszy się opinią łagodnego, nie wolno jednak zapominać, że jest to też silna psia osobowość.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Psa należy wcześnie zaznajamiać z otoczeniem i przyuczać do oczekiwanej funkcji. Konieczne jest staranne odchowanie przy odpowiednim żywieniu i ruchu. Od szczenięcia konsekwentne wychowanie i wyraźne przewodnictwo, wczesne wpajanie skojarzeń i zapoznawanie z wszystkim, co obce. Nie jest to pies dla początkujących właścicieli ani ludzi o sportowych ambicjach. Wymaga dużej przestrzeni życiowej i uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, chętnie chodzi na spacery. Nie potrzebuje ani specjalnej aktywności, ani dużo ruchu. Jest łatwy w pielęgnacji.

   Odsłon: 1641 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Parwowiroza u psów, jak ją rozpoznać i jak zapobiegać?

Parwowiroza, to groźna choroba wirusowa. Przed rokiem 1978 parwowirus – wirus wywołujący tę chorobę, był nieznany. Naukowcy w tamtym czasie uważali, że choroba obecnie znana jako Parwowiroza, była u psów wynikiem zmutowanego wirusa kociej nosówki. Dopiero po wykryciu parwowirusa odkryto jej genezę i opracowana została szczepionka, która pomaga chronić psy.

Parwowirus atakuje układ trawienny oraz serce psa. Obecne typy wirusów atakują głównie układ trawienny. Zarażony pies ma krwawą biegunkę, trudności z oddychaniem i w przypadku równoczesnego zaatakowania mięśnia sercowego arytmię serca. Szczenięta są bardzo podatne na zarażenie. Niestety odpowiednio nieleczone najczęściej kończą tragicznie. Aż w 90% przypadków nieleczonej parwowirozy u szczeniąt kończy się ona ich śmiercią.


więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach