logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bernardyn

Bernardyn

Pies rasy Bernardyn
Nazwa Rasy: Bernardyn
Grupa FCI: II
Numer FCI: 61
Kraj Pochodzenia: Szwajcaria
Wielkość: psy 70-90 cm, suki 65-80 cm
Waga: 50-91 kg
Umaszczenie: białe w rude plamy lub płaszczowe
Rys Historyczny: Znane już w XVII wieku szwajcarskie psy wiejskie, które mieszkały w schroniskach przyklasztornych na Przełęczy św. Bernarda. Służyły one mnichom do odnajdywania drogi i poszukiwania ludzi zagubionych w górach. Najsławniejszy o imieniu Barry uratował 40 osób.
Sposób Użytkowania: Pies towarzyszący i stróżujący. Uznany pies ratownictwa górskiego.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Wierny i przyjacielski pies. Spokojny i rozważny, tylko w młodości o żywszym temperamencie, czujny. Ma poczucie własnego terenu, którego broni, a obcych psów na nim nie toleruje. W obcym otoczeniu zachowuje się neutralnie. Wobec znanych sobie ludzi przyjacielski. Cieszy się opinią łagodnego, nie wolno jednak zapominać, że jest to też silna psia osobowość.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Psa należy wcześnie zaznajamiać z otoczeniem i przyuczać do oczekiwanej funkcji. Konieczne jest staranne odchowanie przy odpowiednim żywieniu i ruchu. Od szczenięcia konsekwentne wychowanie i wyraźne przewodnictwo, wczesne wpajanie skojarzeń i zapoznawanie z wszystkim, co obce. Nie jest to pies dla początkujących właścicieli ani ludzi o sportowych ambicjach. Wymaga dużej przestrzeni życiowej i uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, chętnie chodzi na spacery. Nie potrzebuje ani specjalnej aktywności, ani dużo ruchu. Jest łatwy w pielęgnacji.

   Odsłon: 1608 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Podatek dochodowy od hodowli psów.

Państwo nakłada na nas mnóstwo obciążeń podatkowych. Nawet w tak przemiłym gronie, jakim są miłośnicy czworonogów, fiskus znajdzie dla siebie źródło przychodów.

Drodzy hodowcy, czy zastanawialiście się nad opodatkowaniem waszych dochodów z tytułu prowadzonych hodowli? Wydaje się być to sprawą niezmiernie skomplikowaną. Jednak po bliższym poznaniu tematu, sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym jest naprawdę banalny, a co więcej obciążenie podatkowe jest stosunkowo niewysokie. Jak wiadomo nieznajomość prawa szkodzi, a nieodprowadzanie podatków może dać nam mocno po kieszeni.

Hodowla psów jest traktowana przez prawo podatkowe jako dział specjalny produkcji rolnej.


więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach