logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bernardyn

Bernardyn

Pies rasy Bernardyn
Nazwa Rasy: Bernardyn
Grupa FCI: II
Numer FCI: 61
Kraj Pochodzenia: Szwajcaria
Wielkość: psy 70-90 cm, suki 65-80 cm
Waga: 50-91 kg
Umaszczenie: białe w rude plamy lub płaszczowe
Rys Historyczny: Znane już w XVII wieku szwajcarskie psy wiejskie, które mieszkały w schroniskach przyklasztornych na Przełęczy św. Bernarda. Służyły one mnichom do odnajdywania drogi i poszukiwania ludzi zagubionych w górach. Najsławniejszy o imieniu Barry uratował 40 osób.
Sposób Użytkowania: Pies towarzyszący i stróżujący. Uznany pies ratownictwa górskiego.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Wierny i przyjacielski pies. Spokojny i rozważny, tylko w młodości o żywszym temperamencie, czujny. Ma poczucie własnego terenu, którego broni, a obcych psów na nim nie toleruje. W obcym otoczeniu zachowuje się neutralnie. Wobec znanych sobie ludzi przyjacielski. Cieszy się opinią łagodnego, nie wolno jednak zapominać, że jest to też silna psia osobowość.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Psa należy wcześnie zaznajamiać z otoczeniem i przyuczać do oczekiwanej funkcji. Konieczne jest staranne odchowanie przy odpowiednim żywieniu i ruchu. Od szczenięcia konsekwentne wychowanie i wyraźne przewodnictwo, wczesne wpajanie skojarzeń i zapoznawanie z wszystkim, co obce. Nie jest to pies dla początkujących właścicieli ani ludzi o sportowych ambicjach. Wymaga dużej przestrzeni życiowej i uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, chętnie chodzi na spacery. Nie potrzebuje ani specjalnej aktywności, ani dużo ruchu. Jest łatwy w pielęgnacji.

   Odsłon: 1565 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Siła uścisku szczęki psa.

Jaką siłę uścisku mają szczęki psa? Która rasa ma najmocniejszy uścisk? Czy dzikie psowate, jak likaony, czy wilki mają mocniejszy uścisk szczęk od psów? Często słyszymy przechwałki właścicieli silnych ras w postaci: mój pies ma uścisk kilku ton, a mój ugryzie z siłą… i tu kolejna powalająca wartość. Sprawdźmy z jaką naprawdę siłą jest w stanie ugryźć pies.
Kilka informacji na temat siły uścisku szczęk różnych zwierząt. Za zwierzę z jednym z silniejszych, pomierzonych uścisków szczęki uchodzi krokodyl – uścisk szczęk bardzo dużego osobnika to około 2268 kG - (wynik pomiaru za National Geographic), uścisk szczęk rekina to około 700 kG, żółw około 455 kG, lew około 315 kG. Czyżby niektóre psy miały zatem, aż tak silne szczęki jak twierdzą ich właściciele?

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach