logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Nowofundland (wodołaz)

Nowofundland (wodołaz)

Pies rasy Nowofundland (wodołaz)
Nazwa Rasy: Nowofundland (wodołaz)
Grupa FCI: II
Numer FCI: 50
Kraj Pochodzenia: Kanada
Wielkość: psy 71 cm, suki 66 cm
Waga: psy 68 kg, suki 54 kg
Umaszczenie: jednolicie czarne, brązowe, czarno białe
Rys Historyczny: Już około roku 1600 można mówić o dużej stałości rasy - zarówno z punktu widzenia fenotypu, jak i użytkowości (cechy charakteru). Pies do pracy w wodzie, ratownik i pies ciągnący sieci rybaków na wybrzeżach Nowej Fundlandii. W XIX wieku psy te zostały sprowadzone do Anglii.
Sposób Użytkowania: Pies towarzyszący. Nadaje się do pracy w ratownictwie wodnym.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Odporny, w młodości gwałtowny, pełen temperamentu, jako dorosły zrównoważony, spokojny. Jednakże potrafi zaatakować intruza, ale nie jest stróżem ani obrońcą. Psy te są bardzo opanowane, umieją znosić różne dziwne zachowania ludzkie, cecha ta pomaga im w ratowaniu np. tonącego człowieka, a nie jest przydatna przy obronie przed atakiem intruza. Niektórzy uważają, że poprawnie ułożony Nowofunland nie jest wstanie zaatakować, chyba, że „ …wylewnością i ogonem kręcącym kołowrotki”. W zasadzie przyjaźnie nastawiony do ludzi i zwierząt. Pies nie podporządkowujący się łatwo.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Silny, pewny siebie, już od wczesnej młodości potrzebuje konsekwentnego wychowania i zdecydowanego przewodnika stada. Unikniemy wtedy nieporozumień w wieku młodzieńczym psa. Wczesna socjalizacja jest to bardzo ważne w tej rasie, gdyż szczenięta wyjątkowo szybko przybierają na sile i masie. Nie nadaje się do uprawiania sportów, za to można i należy szkolić go na psa towarzyszącego, do pracy w wodzie i aportowania z wody. Nowofunland uwielbia wodę i jest bardzo wytrzymałym pływakiem. Nie jest to pies do trzymania w miejskim mieszkaniu. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, potrzebuje bliskich kontaktów z rodziną i chętnie chodzi na spacery. Gęsta, natłuszczona sierść nie jest łatwa w pielęgnacji, trzeba ją utrzymywać w czystości, ponieważ jeśli ją zaniedbamy, brzydko pachnie.

   Odsłon: 8500 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Jak dbać o zęby psa?

Psy podobnie jak ludzie zmieniają zęby. Pierwsze zęby w liczbie 28 sztuk zaczynają wyrastać szczenięciu w wieku od 3-go do 6-go tygodnia życia. Szczenięta nie mają potrzeby miażdżenia zębami twardych kości i innego twardego pożywienia. Dlatego w ich uzębieniu nie występują zęby trzonowe. Zmiana zębów u psów na właściwe odbywa się około 4-go miesiąca życia, chociaż w różnych rasach bywają przesunięcia. Zęby trzonowe wyrastają jako ostatnie w wieku 6-7(8) miesięcy. Pełne uzębienie dorosłego psa wynosi 42 zęby, przy czym dla niektórych rasy dopuszczalny jest mniej pełny stan uzębienia.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach