logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Szwajcarski pies pasterski appenzeller

Szwajcarski pies pasterski appenzeller

Pies rasy Szwajcarski pies pasterski appenzeller
Nazwa Rasy: Szwajcarski pies pasterski appenzeller
Grupa FCI: II
Numer FCI: 46
Kraj Pochodzenia: Szwajcaria
Wielkość: psy 52-56 cm, suki 50-54 cm
Waga: 23-25 kg
Umaszczenie: czarne lub ciemnobrązowe z rdzawymi i białymi znaczeniami
Rys Historyczny: Pierwsze udokumentowane opisy tej rasy pochodzą z początku XIX wieku.
Pies zaganiający, stróżujący, pilnujący i broniący zagrody z regionu Appenzell. Od 1906 roku hodowany w czystości rasy.

Sposób Użytkowania: Wszechstronnie pies pracujący i towarzyszący rodzinie. Może być psem obronnym. Nadaje się do uprawiania psich sportów.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Pies towarzyski, współpracujący ściśle z człowiekiem. Żywy, pełen temperamentu, pewny siebie nieustraszony. Z natury ma poczucie własnego terenu, trochę nieufny wobec obcych, nieprzekupny stróż. Lubi jednak szczekać i na własnym terenie nie toleruje obcych psów. Z radością pracuje i jest pojętny, lubi działać samodzielnie i jest uparty.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Bardzo ruchliwy i dość szczekliwy, nadaje się dla ludzi, którzy z tą silną osobowością chcą czegoś dokonać. Bardzo atletycznej budowy, sportowy pies, ale niełatwy do prowadzenia. Konsekwentne wychowanie, liczne wspólne zajęcia i duża dawka ruchu przystosują go do wszelkiej pracy. Nie jest to wygodny pies i niekoniecznie dla początkujących właścicieli. Potrzebuje bliskiego kontaktu z rodziną i pracy. Odporny i niewrażliwy na niepogodę, uwielbia przebywać na świeżym powietrzu. Nie nadaje się do trzymania w miejskim mieszkaniu. Krótka sierść jest łatwa w pielęgnacji. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 1324 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Wybór karmy dla psów

 Żywienie naszych podopiecznych jest jednym z naszych najważniejszych obowiązków wobec nich. Ostatnimi laty wraz z postępem technologicznym pojawiła się masowo w sprzedaży karma dla psów. Karmy są oferowane w postaci granulatu tzw. sucha karma dla psów i w puszkach lub innych specjalnych pojemnikach tzw. mokra karma dla psów. Sucha karma przez brak wody jest bardziej kaloryczna w przeliczeniu na jednostkę masy, mniej zanieczyszcza zęby psa, jest tańsza w transporcie w przeliczeniu na jej kaloryczność i łatwiejsza w dozowaniu od karm mokrych. Z przeprowadzonej sondy wśród odwiedzających Serwis Szczenięta.pl wynika, że produkt w postaci karmy dla psów czy to mokrej, czy suchej zdominował sposób kamienia psów. Dla właściciela podawanie karmy, szczególnie suchej jest bardzo wygodne: karma ma długi termin ważności, przy jej podawaniu łatwo zadbać o higienę, jest łatwo dostępna (sklepy, sprzedaż przez internet), karmienie karmą również wychodzi nienajgorzej pod względem ekonomicznym, nic nie trzeba przyrządzać, zawiera wszelkie niezbędne psu składniki.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach