logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bolończyk

Bolończyk

Pies rasy Bolończyk
Nazwa Rasy: Bolończyk
Grupa FCI: IX
Numer FCI: 196
Kraj Pochodzenia: Włochy
Wielkość: psy 27-30 cm, suki 25-28 cm
Waga: 2,5-4 kg
Umaszczenie: białe
Rys Historyczny: Rasa mająca wspólne korzenie z maltańczykiem. Obie rasy wywodzą się od wspomnianego przez Arystotelesa (384-322 p.n.e.) małego pieska znanego pod łacińską nazwą „canes melitenses”. Włoska odmiana biszona kędzierzawego o podobnie starożytnym pochodzeniu. Był ulubieńcem całej arystokracji europejskiej, miedzy innymi madame de Pompadour, carycy Katarzyny Wielkiej i cesarzowej Marii Teresy.
Sposób Użytkowania: Pies do towarzystwa.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Łagodny, wesoły, skory do zabawy pies lubiący dzieci, inteligentny oraz ruchliwy. Raczej spokojny, chętny do wspólnych przedsięwzięć z właścicielem, wierny i całkiem oddany swojej rodzinie. Do obcych odnosi się z rezerwą. Czujny, ale nie szczekliwy.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Pies rodzinny, do towarzystwa. Przywiązuje sie do miejsca w którym żyje. Łatwo przystosowujący się towarzysz. Bardzo dobry pies do trzymania w miejskim mieszkaniu. Równie dobrze czuje się w dużej rodzinie, jak i u osób samotnych. Daje się łatwo prowadzić, jest mądry i pojętny, więc nadaje się także dla początkujących właścicieli. Wytrzymały towarzysz na spacerach, ale zabawa może zaspokoić jego potrzebę ruchu. Nadaje się dla ludzi, którzy maja mało czasu, ale chcą mieć psa zawsze przy sobie. Lokowatą sierść trzeba systematycznie czesać i szczotkować, aby nie liniała. Lubi pielęgnację. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 3533 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Dobre rady moje mądrości.

Jeśli poświęcisz mu dość uwagi, pies powie ci wszystko. Co powinieneś wiedzieć? Psy nigdy
nie kłamią; Kierowanie psem jest bardziej skuteczne niż reagowanie na jego zachowanie; Kłopoty trzeba przewidywać. Łatwiej powściągnąć zamiar niż trzydziestokilogramowego psa rzucającego się do akcji; Karcąc psa pamiętaj, że to nie jego wina, że nie rozumie sytuacji nie został do niej przygotowany; Szkolenie powinno łączyć się z przyjemnością, być sprawiedliwe i skuteczne; Fizyczna przewaga nad psem nie daje nam prawa do nadużywania wobec niego siły; Nauka składa się z trzech etapów 1 nauczanie 2 zastosowanie umiejętności 3 ich egzekwowanie; Kłopoty pojawiają się we wczesnym rozwoju zwierzęcia, chociaż ich objawy bywają widoczne dopiero w okresie dojrzewania 7-12 miesiąc - jest to faza kształtowania się więzi między psem a człowiekiem; Nie ma psów o wrodzonym, złym charakterze nie dające się ułożyć, są tylko nierozumiane przez ich właścicieli.

Ciąg dalszy nastąpi nie wszystko od razu.
 pozdro bryś

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach