logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bolończyk

Bolończyk

Pies rasy Bolończyk
Nazwa Rasy: Bolończyk
Grupa FCI: IX
Numer FCI: 196
Kraj Pochodzenia: Włochy
Wielkość: psy 27-30 cm, suki 25-28 cm
Waga: 2,5-4 kg
Umaszczenie: białe
Rys Historyczny: Rasa mająca wspólne korzenie z maltańczykiem. Obie rasy wywodzą się od wspomnianego przez Arystotelesa (384-322 p.n.e.) małego pieska znanego pod łacińską nazwą „canes melitenses”. Włoska odmiana biszona kędzierzawego o podobnie starożytnym pochodzeniu. Był ulubieńcem całej arystokracji europejskiej, miedzy innymi madame de Pompadour, carycy Katarzyny Wielkiej i cesarzowej Marii Teresy.
Sposób Użytkowania: Pies do towarzystwa.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Łagodny, wesoły, skory do zabawy pies lubiący dzieci, inteligentny oraz ruchliwy. Raczej spokojny, chętny do wspólnych przedsięwzięć z właścicielem, wierny i całkiem oddany swojej rodzinie. Do obcych odnosi się z rezerwą. Czujny, ale nie szczekliwy.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Pies rodzinny, do towarzystwa. Przywiązuje sie do miejsca w którym żyje. Łatwo przystosowujący się towarzysz. Bardzo dobry pies do trzymania w miejskim mieszkaniu. Równie dobrze czuje się w dużej rodzinie, jak i u osób samotnych. Daje się łatwo prowadzić, jest mądry i pojętny, więc nadaje się także dla początkujących właścicieli. Wytrzymały towarzysz na spacerach, ale zabawa może zaspokoić jego potrzebę ruchu. Nadaje się dla ludzi, którzy maja mało czasu, ale chcą mieć psa zawsze przy sobie. Lokowatą sierść trzeba systematycznie czesać i szczotkować, aby nie liniała. Lubi pielęgnację. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 3993 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Dlaczego szczenięta i psy dorosłe należy odrobaczać? Zarażenia psów glistą.

Glisty z gatunków Toxascaris leonina, Toxocara canis są powszechnymi pasożytami atakującymi psy.

Szczególnie podatne na zarażenie są szczenięta i młode psy. Z badań w Polsce wynika, że niestety większość nowo narodzonych szczeniąt jest zarażona glistami. Zapoznanie się z cyklem rozwojowym wspomnianych robaków obłych pozwoli nam lepiej zrozumieć to zjawisko.

Na początku jednak kilka słów o charakterystyce ogólnej omawianych psich pasożytów. Dorosłe postacie bytują w jelicie cienkim psa, są rozdzielnopłciowe. Pełny cykl glist przebiega w organizmach zwierzęcych, jednakże człowiek może stać się żywicielem przypadkowym. W organizmie człowieka pasożyty z gatunku Toxocara canis nie kończą cyklu i rozwijają się tylko do postaci larwalnej, powstają ostatecznie tzw. toksokary – larwy.  Glisty psie cechuje bardzo duża płodność. Jedna samica T. canis potrafi wytworzyć w ciągu doby około 200 000 jaj.


więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach