logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bolończyk

Bolończyk

Pies rasy Bolończyk
Nazwa Rasy: Bolończyk
Grupa FCI: IX
Numer FCI: 196
Kraj Pochodzenia: Włochy
Wielkość: psy 27-30 cm, suki 25-28 cm
Waga: 2,5-4 kg
Umaszczenie: białe
Rys Historyczny: Rasa mająca wspólne korzenie z maltańczykiem. Obie rasy wywodzą się od wspomnianego przez Arystotelesa (384-322 p.n.e.) małego pieska znanego pod łacińską nazwą „canes melitenses”. Włoska odmiana biszona kędzierzawego o podobnie starożytnym pochodzeniu. Był ulubieńcem całej arystokracji europejskiej, miedzy innymi madame de Pompadour, carycy Katarzyny Wielkiej i cesarzowej Marii Teresy.
Sposób Użytkowania: Pies do towarzystwa.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Łagodny, wesoły, skory do zabawy pies lubiący dzieci, inteligentny oraz ruchliwy. Raczej spokojny, chętny do wspólnych przedsięwzięć z właścicielem, wierny i całkiem oddany swojej rodzinie. Do obcych odnosi się z rezerwą. Czujny, ale nie szczekliwy.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Pies rodzinny, do towarzystwa. Przywiązuje sie do miejsca w którym żyje. Łatwo przystosowujący się towarzysz. Bardzo dobry pies do trzymania w miejskim mieszkaniu. Równie dobrze czuje się w dużej rodzinie, jak i u osób samotnych. Daje się łatwo prowadzić, jest mądry i pojętny, więc nadaje się także dla początkujących właścicieli. Wytrzymały towarzysz na spacerach, ale zabawa może zaspokoić jego potrzebę ruchu. Nadaje się dla ludzi, którzy maja mało czasu, ale chcą mieć psa zawsze przy sobie. Lokowatą sierść trzeba systematycznie czesać i szczotkować, aby nie liniała. Lubi pielęgnację. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 3471 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Pies i dziecko

Przyjście na świat dziecka to wielkie wydarzenie w skali całej rodziny. Zmiana stylu życia domowników wobec tego wspaniałego wydarzenia jest nieunikniona. Wobec tego mamy szukają informacji, porad jak maja się zachować, co mają zrobić w różnych nowych dla nich życiowych sytuacjach. Porady są czerpane z rozmów z bliskimi, konsultacji lekarskich, poradników, pism, telewizji, radia, Internetu i innych źródeł. Pomimo tak szerokich możliwości dokształcenia się, znalezienie się w nowej sytuacji dla wielu rodziców nie jest proste i wymaga sporo wysiłku.
Wyobraźmy sobie sytuację, że rodzice niemający doświadczenia zostają odcięci od wszelkich źródeł pomocy i od informacji, zostają zdani sami na siebie. Nie dostają porad udzielanych mamie już w szpitalu, nie mają wsparcia rodziny, wreszcie kontaktu i możliwości pozyskania wiedzy skądinąd. Już pierwszego dnia ogrom nowych sytuacji, w których nie umieliby się odpowiednio zachować spowodowałby u nich bardzo wysoki poziom stresu, nie mówiąc już o skutkach, jakie taka sytuacja przyniosłaby dla malucha.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach