logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Bolończyk

Bolończyk

Pies rasy Bolończyk
Nazwa Rasy: Bolończyk
Grupa FCI: IX
Numer FCI: 196
Kraj Pochodzenia: Włochy
Wielkość: psy 27-30 cm, suki 25-28 cm
Waga: 2,5-4 kg
Umaszczenie: białe
Rys Historyczny: Rasa mająca wspólne korzenie z maltańczykiem. Obie rasy wywodzą się od wspomnianego przez Arystotelesa (384-322 p.n.e.) małego pieska znanego pod łacińską nazwą „canes melitenses”. Włoska odmiana biszona kędzierzawego o podobnie starożytnym pochodzeniu. Był ulubieńcem całej arystokracji europejskiej, miedzy innymi madame de Pompadour, carycy Katarzyny Wielkiej i cesarzowej Marii Teresy.
Sposób Użytkowania: Pies do towarzystwa.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Łagodny, wesoły, skory do zabawy pies lubiący dzieci, inteligentny oraz ruchliwy. Raczej spokojny, chętny do wspólnych przedsięwzięć z właścicielem, wierny i całkiem oddany swojej rodzinie. Do obcych odnosi się z rezerwą. Czujny, ale nie szczekliwy.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Pies rodzinny, do towarzystwa. Przywiązuje sie do miejsca w którym żyje. Łatwo przystosowujący się towarzysz. Bardzo dobry pies do trzymania w miejskim mieszkaniu. Równie dobrze czuje się w dużej rodzinie, jak i u osób samotnych. Daje się łatwo prowadzić, jest mądry i pojętny, więc nadaje się także dla początkujących właścicieli. Wytrzymały towarzysz na spacerach, ale zabawa może zaspokoić jego potrzebę ruchu. Nadaje się dla ludzi, którzy maja mało czasu, ale chcą mieć psa zawsze przy sobie. Lokowatą sierść trzeba systematycznie czesać i szczotkować, aby nie liniała. Lubi pielęgnację. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 3866 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Jak przygotować się z psem do podróży samolotem?

Przelot samolotem z psem to dość stresujące przeżycie. Zarówno dla nas, jak i dla naszego towarzysza. Wszelkie niedogodności znikają, gdy jesteśmy w mniejszości, którą stać na wyczarterowanie samolotu lub wręcz, gdy mamy takowy na własność.
Jednakże większość z nas musi korzystać z bardziej publicznych rozwiązań i tu niestety mamy szereg ograniczeń. Ale od początku, zacznijmy od planowania podróży.

Planowanie lotu samolotem wraz z psem.
Pierwszym elementem planowania naszej podróży jest wybór odpowiedniej trasy przelotu. Ważne jest, aby ograniczyć do minimum liczbę przesiadek i możliwie wybrać lot bezpośredni. To znacznie zmniejszy stres zwierzęcia.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach