logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Boston terrier

Boston terrier

Pies rasy Boston terrier
Nazwa Rasy: Boston terrier
Grupa FCI: IX
Numer FCI: 140
Kraj Pochodzenia: USA
Wielkość: 38-43 cm
Waga: klasa lekka do 6,8 kg, śred. 6,8-9 kg, ciężka 9-11 kg
Umaszczenie: pręgowane, czarne, seal (brązowe) z białymi znaczeniami
Rys Historyczny: Rasa, której początki hodowli wiążą się z walkami psów. Z natury współczesne psy nie są agresywne, a po tamtych czasach została im jedynie krępa, silna budowa. Potomek przywiezionych z Europy przez pierwszych osadników na wybrzeżu wschodnim buldogów i gładkowłosych terierów.
Sposób Użytkowania: Pies towarzyszący.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Łatwo adaptuje się do zmieniających warunków otoczenia. Czujny, bez nadmiernej skłonności do szczekania. Silny, pełen temperamentu towarzysz, gotowy do każdej psoty. Otwarty, przyjacielski w stosunku do ludzi i tolerancyjny wobec innych psów, czujny, ale nieagresywny. Inteligentny i wrażliwie reagujący na intonację głosu. Cięższe, w typie buldoga, są trochę bardziej opanowane i spokojniejsze, lżejsze bardziej przypominają teriera - beztroskie, żywe i chętne do zabaw aż do późnej starości.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Łatwy do wychowania, wierny domownik, który przystosuje się do każdych warunków. Idealny, czysty pies do mieszkania i niezmordowany spacerowicz, któremu nic łatwo nie zepsuje humoru. Czuje się dobrze zarówno w aktywnej rodzinie, jak i u starszych ludzi, którzy jeszcze chętnie spacerują. Towarzyski i tolerancyjny wobec dzieci. Krótka sierść jest łatwa w pielęgnacji. Kufa nie powinna być tak skrócona, żeby występowały trudności w oddychaniu. Wrodzony krótki ogon. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 2842 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Pies i jego historia c.d. Część V - różne typy psów

 Obecnie istnieje około 500 różnych ras psów uznanych przez różne kluby na całym świecie. FCI - międzynarodowa organizacja z 84 państwami członkowskimi uznaje 339 z tych ras. American Kennel Club uznaje 164 rasy, Australian National Kennel Club - 98 ras, Canadian Kennel Club - 202 rasy, Kennel Club (UK) - 210 ras, New Zealand Kennel Club - 204 rasy, a United Kennel Club uznaje 358 ras. Liczby te są orientacyjne, nie można dokładnie ustalić ile jest ras psów na świecie, ponieważ hodowcy cały czas pracują nad nowymi rasami. Wiele z nich nie jest uznawanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI). Ogromna liczba psich ras spowodowana jest wieloma różnymi funkcjami, jakie psy pełnią obecnie lub pełniły w przeszłości. Możemy wśród nich wyróżnić kilka podstawowych grup - typów psów.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach