logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Boston terrier

Boston terrier

Pies rasy Boston terrier
Nazwa Rasy: Boston terrier
Grupa FCI: IX
Numer FCI: 140
Kraj Pochodzenia: USA
Wielkość: 38-43 cm
Waga: klasa lekka do 6,8 kg, śred. 6,8-9 kg, ciężka 9-11 kg
Umaszczenie: pręgowane, czarne, seal (brązowe) z białymi znaczeniami
Rys Historyczny: Rasa, której początki hodowli wiążą się z walkami psów. Z natury współczesne psy nie są agresywne, a po tamtych czasach została im jedynie krępa, silna budowa. Potomek przywiezionych z Europy przez pierwszych osadników na wybrzeżu wschodnim buldogów i gładkowłosych terierów.
Sposób Użytkowania: Pies towarzyszący.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Łatwo adaptuje się do zmieniających warunków otoczenia. Czujny, bez nadmiernej skłonności do szczekania. Silny, pełen temperamentu towarzysz, gotowy do każdej psoty. Otwarty, przyjacielski w stosunku do ludzi i tolerancyjny wobec innych psów, czujny, ale nieagresywny. Inteligentny i wrażliwie reagujący na intonację głosu. Cięższe, w typie buldoga, są trochę bardziej opanowane i spokojniejsze, lżejsze bardziej przypominają teriera - beztroskie, żywe i chętne do zabaw aż do późnej starości.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Łatwy do wychowania, wierny domownik, który przystosuje się do każdych warunków. Idealny, czysty pies do mieszkania i niezmordowany spacerowicz, któremu nic łatwo nie zepsuje humoru. Czuje się dobrze zarówno w aktywnej rodzinie, jak i u starszych ludzi, którzy jeszcze chętnie spacerują. Towarzyski i tolerancyjny wobec dzieci. Krótka sierść jest łatwa w pielęgnacji. Kufa nie powinna być tak skrócona, żeby występowały trudności w oddychaniu. Wrodzony krótki ogon. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 2565 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Rasa Poitevin

Z przyjemnością napiszę kilka słów o rasie, która w Polsce jest absolutnym unikatem, a z którą mam w ostatnim czasie przyjemność przebywać i hodować.
POITEVIN - został wyhodowany u schyłku XVII wieku w Haut-Poitou w południowo-zachodniej Francji.
Pies elegancki, dystyngowany, silny, odważny, obdarzony talentem tropicielskim i melodyjnym głosem o bardzo atrakcyjnej kombinacji kolorów.
Rasa ta była bliska wyginięcia w 1842r., kiedy epidemia wścieklizny u zwierząt zdziesiątkowała większość osobników.
Poitevin zostały uznane za najlepszych łowców wilków w XIX w.
Obecnie jest to pies używany do polowania na grubą zwierzynę.
Nie szczędzi wysiłku, jest bardzo wytrzymały (głębokość klatki piersiowej pozwala na kilkugodzinny galop bez oznak większego zmęczenia).
Nie jest typowym zwierzęciem domowym, chociaż jest bardzo serdeczny i przyjazny dla ludzi.
Doskonale czuje się w sforze. Jeżeli nie poluje, konieczne jest zapewnienie mu długich spacerów.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach