logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Szpic wilczy (szpic wilczasty)

Szpic wilczy (szpic wilczasty)

Pies rasy Szpic wilczy (szpic wilczasty)
Nazwa Rasy: Szpic wilczy (szpic wilczasty)
Grupa FCI: V
Numer FCI: 97
Kraj Pochodzenia: Niemcy
Wielkość: 43-55 cm
Waga: 15-20 kg
Umaszczenie: szare z czarnym woalem
Rys Historyczny: Początki rasy sięgają XVI wieku, gdzie w Holandii była wykorzystywana do stróżowania. Popularnie zwany jako "keeshond", maskotka holenderskiego patrioty o nazwisku Kees. Nazwa "szpic wilczy" pochodzi od umaszczenia, a nie od krzyżowania z wilkiem.
Sposób Użytkowania: Pies stróżujący i towarzyszący. Może uprawiać psie sporty.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Szpic wilczy jest psem żywiołowym, wesołym i bardzo towarzyskim, lubi dzieci i zabawę. Stale czujny i pojętny pies. Bardzo pewny siebie, podporządkowuje się tylko zdecydowanemu przywódcy. Ma poczucie własnego terenu, toteż jest dobrym stróżem, wobec innych nieprzystępny, nie toleruje też obcych psów na własnym terenie. Związany z terenem, nie wykazuje skłonności do włóczęgostwa, ale jego instynkt łowiecki daje znać o sobie.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Uparty i samowolny charakter, wymaga w wychowaniu dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz konsekwencji. Przy odpowiedniej motywacji może uprawiać różnorodne psie sporty. Odporny, uwielbia przebywać na świeżym powietrzu bez względu na pogodę i nie nadaje się dla wygodnickich. Uwielbia życie na wsi, gdzie może pracować jako stróż. Często wadliwa, zbyt miękka sierść ma skłonność do filcowania i wymaga systematycznej intensywnej pielęgnacji, przede wszystkim u młodego psa. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 2513 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Jak dbać o zęby psa?

Psy podobnie jak ludzie zmieniają zęby. Pierwsze zęby w liczbie 28 sztuk zaczynają wyrastać szczenięciu w wieku od 3-go do 6-go tygodnia życia. Szczenięta nie mają potrzeby miażdżenia zębami twardych kości i innego twardego pożywienia. Dlatego w ich uzębieniu nie występują zęby trzonowe. Zmiana zębów u psów na właściwe odbywa się około 4-go miesiąca życia, chociaż w różnych rasach bywają przesunięcia. Zęby trzonowe wyrastają jako ostatnie w wieku 6-7(8) miesięcy. Pełne uzębienie dorosłego psa wynosi 42 zęby, przy czym dla niektórych rasy dopuszczalny jest mniej pełny stan uzębienia.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach