logo Szczenięta.pl - kochamy psy i szczenięta

Zobacz co napisali

Wielu posiadaczy czworonożnych przyjaciół zastanawia się czy warto zawracać sobie głowę tresurą naszych podopiecznych? Przecież, gdy pies jest wystarczająco pojętny sami jesteśmy w stanie nauczyć go podstawowych komend i zachowań, jakie są tolerowane w naszym domu. Możliwość zaserwowania swojemu podopiecznemu fachowego szkolenia dla wielu z nas wydaje się jednak być znacznie bardziej ciekawym rozwiązaniem. Należy pamiętać o pewnych zasadach i regułach, które są wyznacznikiem dobrego tresera i szkoły zajmującej się pomocą w układaniu naszych psów. Otóż osoba szkoląca pod żadnym pozorem nie powinna przejawiać jakichkolwiek przejawów agresji, czy wręcz znęcania się nad zwierzętami zarówno przejawów rozumianych w sposób psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważne jest, aby zajęcia miały przebieg jak najbardziej ciekawy i interesujący dla psów, ponieważ bardzo często w zajęciach uczestniczą szczeniaki, które tak, jak dzieci rozpiera energia i nie są w stanie skupić się na monotonnym powtarzaniu komend.
Więcej …

Nowe komentarze

źródło RSS dla komentarzy
Rasy psów
Małe zdjęcie psa rasy Szpic wilczy (szpic wilczasty)

Szpic wilczy (szpic wilczasty)

Pies rasy Szpic wilczy (szpic wilczasty)
Nazwa Rasy: Szpic wilczy (szpic wilczasty)
Grupa FCI: V
Numer FCI: 97
Kraj Pochodzenia: Niemcy
Wielkość: 43-55 cm
Waga: 15-20 kg
Umaszczenie: szare z czarnym woalem
Rys Historyczny: Początki rasy sięgają XVI wieku, gdzie w Holandii była wykorzystywana do stróżowania. Popularnie zwany jako "keeshond", maskotka holenderskiego patrioty o nazwisku Kees. Nazwa "szpic wilczy" pochodzi od umaszczenia, a nie od krzyżowania z wilkiem.
Sposób Użytkowania: Pies stróżujący i towarzyszący. Może uprawiać psie sporty.
Charakterystyka i Cechy Rasy: Szpic wilczy jest psem żywiołowym, wesołym i bardzo towarzyskim, lubi dzieci i zabawę. Stale czujny i pojętny pies. Bardzo pewny siebie, podporządkowuje się tylko zdecydowanemu przywódcy. Ma poczucie własnego terenu, toteż jest dobrym stróżem, wobec innych nieprzystępny, nie toleruje też obcych psów na własnym terenie. Związany z terenem, nie wykazuje skłonności do włóczęgostwa, ale jego instynkt łowiecki daje znać o sobie.
Wymagania, Predyspozycje i Pielęgnacja: Uparty i samowolny charakter, wymaga w wychowaniu dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz konsekwencji. Przy odpowiedniej motywacji może uprawiać różnorodne psie sporty. Odporny, uwielbia przebywać na świeżym powietrzu bez względu na pogodę i nie nadaje się dla wygodnickich. Uwielbia życie na wsi, gdzie może pracować jako stróż. Często wadliwa, zbyt miękka sierść ma skłonność do filcowania i wymaga systematycznej intensywnej pielęgnacji, przede wszystkim u młodego psa. Wypis z wzorca rasy według FCI.

   Odsłon: 2349 Bibliografia

Poniżej prezentujemy artykuł dnia o psach.

Napisz swój artykuł. Opisz interesująco swoje psy, spostrzeżenia o rasie, a gdy go opublikujemy znajdzie się on również w tym miejscu.

Cmentarz dla psów

Pochówek zwierzęcia na cmentarzu, dla wielu ludzi to nadal fanaberia. Jednakże już ponad wiek temu Francuzi wyszli naprzeciw względom sanitarnym i uczuciom właścicieli tworząc w 1899r. cmentarz dla zwierząt. W Polsce cmentarze dla psów (zwierząt) istnieją przy kilku większych miastach. Jest to dobry sygnał dla wszystkich, którzy zastanawiają się co stanie się, gdy ich pies przejdzie za tęczowy most. Większość miast musi niestety jeszcze poczekać na miejsca dzięki którym pożegnanie ich mieszkańców z przyjacielem będzie nieco łatwiejsze.

więcej >>>

 
Facebook Twitter Kanał RSS o psach i szczeniętach
  • Podoba się, :) poleć znajomym na:

    Kanał RSS: Kanał RSS
Mapa z ogłoszeniami o psach